15.8.2017 | Slovakia

S&T AG: Akvizícia dcérskych spoločností Kapsch na Slovensku, v Česku a Maďarsku

Rakúske centrály spoločností S&T AG a Kapsch Group sa dohodli na akvizícií dcérskych zastúpení Kapsch, jednotne na trhoch Slovenska, Česka a Maďarska.

Slovenská spoločnosť Kapsch s.r.o. so sídlom v Bratislave je súčasťou skupiny S&T.


Systémový integrátor Kapsch s.r.o. je dodávateľom komunikačných a podnikových riešení na Slovensku. Portfólio riešení zahŕňa dodávky zariadení a infraštruktúry ICT, služby v oblasti zabezpečenia komunikácie a efektívnej spolupráce, informačnej bezpečnosti a optimalizácie prevádzky ICT.

S&T Slovakia s.r.o. patrí medzi popredné IT spoločnosti na Slovensku. Portfólio jej podnikových riešení predstavuje IT a podnikové poradenstvo a realizácia SAP riešení. V oblasti infraštruktúrnych riešení ponúka všetky druhy služieb od dodávok IT komponentov až po plánovanie a realizáciu komplexných sieťových a úložiskových riešení, riešení pre prevádzku virtuálnych dátových centier a cloudových služieb.

Aktivity oboch spoločností sa okrem dodávok technológií prekrývajú najmä v oblasti správy IT služieb, „kde máme spoločných veľkých zákazníkov. Touto transakciou naši zákazníci môžu získať komplexnejšiu IT podporu a ďalšie riešenia z portfólia, ktoré im teraz spoločne s S&T odborníkmi vieme poskytnúť,“ oznámil Marek Stanislav, Managing Director Kapsch s.r.o.

„Sme potešení, že môžeme oznámiť túto akvizíciu, ktorou dopĺňame úspešné investície na cieľových trhoch S&T v strednej Európe. Portfólio produktov a spektrum zákazníkov Kapsch predstavuje ideálnu platformu pre upevnenie našej pozície popredného dodávateľa IT systémov v regióne a ďalší rozvoj podnikania S&T skupiny. Napríklad, ako veľmi prínosné vidím dlhoročné skúsenosti a know-how, ktoré Kapsch má v oblasti Unified Communication,“ dopĺňa Helena Horovčáková, Country Manager S&T Slovakia s.r.o.

O spoločnosti Kapsch Group │ Kapsch s.r.o.
Kapsch BusinessCom patrí k významným dodávateľom komunikačných a podnikových riešení v Európe. Sme systémový integrátor, ktorého portfólio riešení a služieb pokrýva oblasti Business Protection, Collaboration, Network Excellence, IT Performance, Outtasking, Multimedia a Project services. Kapsch je pripravený u svojich partnerov prevziať na seba zodpovednosť za outsourcing celej IT infraštruktúry a operatívy. Spoločnosť Kapsch sa tradične spolieha na svoju technologickú nezávislosť a globálne partnerstvá s najvýznamnejšími výrobcami ICT technológií. Na Slovensku je zastúpená dcérskou spoločnosťou Kapsch s.r.o. s centrálou v Bratislave a dvomi pobočkami na Slovensku. Kapsch s.r.o. vznikla v roku 1994. Spoločnosť zamestnáva 20 odborníkov a v roku 2016 dosiahla obrat 2,2 mil. Eur. Viac informácií na stránke http://www.kapsch.net/

O spoločnosti S&T Group │S&T Slovakia s.r.o.
S&T Slovakia patrí do nadnárodnej spoločnosti S&T AG so sídlom v Linzi. S&T AG vedie high-tech skupinu (www.snt.at, ISIN AT0000A0E9W5, WKN A0X9EJ, SANT), ktorá vyvíja, vyrába a dodáva IT systémy a ich súčasti - služby, produkty a riešenia. Mnohé z vyrábaných produktov majú vlastné patentované technológie. Ide napríklad o technológie v oblasti IT zariadení, cloudovej bezpečnosti, softvéru, inteligentnej energie a priemyslu 4.0 a internetu vecí (IoT) – v odvetví, v ktorom S&T predstavuje špičku. Tieto technológie sú realizované naprieč celým regiónom pôsobnosti S&T.
S&T Slovakia so sídlom v Bratislave dosiahla v roku 2016 čistý obrat v hodnote 17,9 mil. EUR. Zamestnáva 100 odborníkov. S&T Slovakia vznikla v roku 1993. Viac informácií na stránke www.snt.sk