09.11.2016 | Austria

Protimonopolný úrad schválil S&T akvizíciu 24,8% podielu v spoločnosti Kontron AG

Rakúsky protimonopolný úrad sa pripojil k schváleniu nemeckého protimonopolného úradu v S&T AG akvizícii 24,8% podielu v spoločnosti Kontron AG

Linz, 9. novembra 2016. Rakúsky úrad pre hospodársku súťaž sa pripojil k schváleniu nemeckého protimonopolného úradu akvizície S&T AG v objeme 24,8% podielu v nemeckej spoločnosti Kontron AG so sídlom v Augsburgu. Protimonopolné úrady v Rakúsku informovali S&T, že zákaz výkonu fúzie zanikne k 10. novembru 2016. Odkladná podmienka dohodnutá s Warburg Pincus a Triton Partners, vzťahujúca sa na nadobudnutie akcií Kontron, bola teda splnená. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti v Nemecku, S&T AG má teraz 29,9% podiel v spoločnosti Kontron AG.

S&T AG (www.snt.at, ISIN AT0000A0E9W5, WKN A0X9EJ, SANT) je vedúca spoločnosť medzinárodnej technologickej skupiny, ktorá zamestnáva približne 2400 ľudí a má prevádzky v 20 krajinách. Akcie spoločnosti S&T sa obchodujú v segmente Prime Standard na Frankfurtskej burze cenných papierov. S&T je významným dodávateľom IT systémov. Rozsiahle portfólio IT služieb a riešení robí z S&T jedného z popredných dodávateľov v tomto sektore v strednej a východnej Európe. Portfólio S&T zahŕňa veľký objem proprietárne vyvíjaných riešení. Tieto riešenia sa používajú v oblastiach spotrebičov, cloud bezpečnosti a inteligentnej energie.