12.7.2015 | Austria

S&T AG v Poľsku získala veľkú zákazku v oblasti inteligentnej energetiky

S&T Poľsko dodá 120 000 inteligentných elektromerov a zavedie systém koncovej stanice

Divízia inteligentnej energetiky koncernu S&T Group získala v Poľsku veľkú zákazku. Naša poľská dcérska spoločnosť má v rámci projektu dodať 120 000 inteligentných elektromerov. Zákazka zahŕňa aj zavedenie a údržbu príslušného systému správy dát. Hodnota zákazky prevyšuje 10 mil. EUR. Objednávateľom jednotiek, ktoré má S&T dodať, je poľsko-kórejské konzorcium. Koncový používateľ plánuje nadviazať na dokončenie projektu v polovici roka 2016 vyhlásením tendra na cca 5 mil. elektromerov. Ich hodnota presiahne 500 mil. USD. Jednotky budú určené pre južné Poľsko.

S&T má v rámci projektu inteligentnej energetiky Smart City Wroclaw do polovice roka 2016 dodať ďalších 120 000 zariadení. Nedávno uzavretá zmluva obsahuje možnosť 20 % zvýšenia počtu objednaných jednotiek. S&T zároveň poskytne služby v oblasti IT a údržby. Tie budú zahŕňať integráciu softvérových systémov koncovej stanice potrebných na prevádzku dátového centra dodávateľa energie.

„Synergie v rámci S&T Group boli pre náš veľkým prínosom. Networked Energy Services Corp. (NES) je naša dcérska spoločnosť so sídlom v Kalifornii. Je popredným svetovým dodávateľom technológií pre inteligentné siete. NES pre tento projekt dodala svoje prvotriedne služby. Naša dcérska spoločnosť v Poľsku tiež poskytla svoje vysokoodborné skúsenosti na trhu IT služieb v miestnom regióne,“ poznamenal Hannes Niederhauser, predseda predstavenstva spoločnosti S&T.

Smart City Wroclaw je pilotný projekt. Ukončí sa v roku 2016. Poľský dodávateľ energie následne plánuje vyhlásiť tender na všeobecné zavedenie inteligentných elektromerov. Očakávaná hodnota zákazky je vyše 500 mil. USD a v jej rámci sa v celom južnom Poľsku nainštaluje 5 mil. inteligentných elektromerov. S&T s cieľom zaistiť túto zákazku v oblasti inteligentnej energetiky nasadí svoje vynikajúce technologické portfólio.