31.05.2013 | Slovakia

S&T Slovakia pozýva do Môjho mesta

Chystáte sa s deťmi do kina? Ak pôjdete do bratislavského nákupného centra Eurovea, neprehliadnite výstavu Moje mesto.

Výstava Moje mesto sa do OC Eurovea presťahovala zo Slovenského národného múzea. Projekt chce hravou formou predstaviť dnes už bežné zamestnania, ktoré dospelí len veľmi komplikovane opisujú vlastnými slovami.

S&T Slovakia, jeden z hlavných partnerov podujatia, vo svojom „domčeku“ predstavuje, aké to je byť IT-čkárom. Konkrétne IT programátorom a IT servisným technikom. Pri pozícii IT servisného technika majú deti možnosť nazrieť do vnútra počítača a zistiť, k čomu slúžia jeho jednotlivé diely. Prostredníctvom počítačového programu EMIL deti môžu programovať jednoduché úlohy a vyskúšať si tak prácu IT programátora. A prostredníctvom LEGO Humanoida malí návštevníci zistia, načo počítače existujú a ako nám ľuďom pomáhajú pri práci.

Okrem expozície S&T Slovakia môžu navštíviť aj domy automobilky Volkswagen, predajne drogérie DM alebo Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Slávnostné otvorenie sa uskutoční na Medzinárodný deň detí, v sobotu 1. Júna o 14.00 a výstava bude v nákupnom centre Eurovea dostupná až do 22. novembra. Hľadanie výstavy Moje mesto nebude problém – nachádza sa hneď pri pokladniciach multikina Cinema City. Viac informácií o výstave nájdete na tejto stránke.