01.07.2013 | Slovakia

S&T Slovakia od 1. júla riadi Helena Horovčáková

Na pozíciu výkonnej riaditeľky v spoločnosti S&T Slovakia nastúpila 1. júla 2013 Helena Horovčáková. Vo funkcii strieda Petra Dovhuna.

Spoločnosť S&T Slovakia dnes oznámila zmenu na poste výkonného riaditeľa. Do tejto pozície nastúpila Helena Horovčáková, ktorá pracuje v spoločnosti S&T od roku 2004. Do roku 2008, kedy nastúpila do centrály skupiny S&T vo Viedni, bola členom vrcholového manažmentu S&T na Slovensku so zodpovednosťou za realizáciu a rozvoj riešení v oblasti podnikových aplikácií. Vo viedenskej centrále S&T zastávala pozíciu manažérky pre podnikový rozvoj a prevádzku.

„Helena nás presvedčila, že pre vedenie našej spoločnosti na Slovensku bude výraznou posilou. Veríme, že jej odborné a manažérske skúsenosti, aj znalosť prostredia budú prínosné. V spolupráci s celým lokálnym tímom pomôže posilniť pozíciu S&T na Slovensku,“ uviedol Hannes Niederhauser, výkonný riaditeľ S&T AG.

Zmena na pozícii výkonného riaditeľa neznamená zmenu v dlhodobej stratégii spoločnosti. Prichádza v čase, keď má za sebou hlavnú fázu konsolidácie a dobrého návratu na trh, významných nových zákazníkov a ich dôveru. Helena Horovčáková, ktorá bola súčasťou všetkých veľkých a kritických projektov je zárukou, že budú pokračovať bez vplyvu na obchodnú kontinuitu.

Helena Horovčáková je absolventom Vysokej školy manažmentu City University of Seattle v Bratislave. V minulosti pracovala pre spoločnosti Slovak Telecom a Cap Gemini. V oblasti IT pôsobí už takmer 15 rokov.

Peter Dovhun zo spoločnosti S&T odchádza. Plánuje stráviť letné prázdniny s rodinou a pripravovať sa na pokračovanie pracovnej kariéry.