13.03.2012 | Slovakia

S&T Slovakia: Pomoc, ktorá lieči detské srdcia

Spoločnosť S&T Slovakia podporila Detské kardiocentrum kúpou polohovateľného lôžka a prístroja na zlepšenie pľúcnych funkcií malých pacientov

Verejnosť môže Detské kardiocentrum podporiť zaslaním SMS správy v cene 1 eur na krátke číslo 872.

Bratislava 13. marca 2012 – Limitujúcim momentom práce lekárov vo vysokošpecializovaných odboroch, akým je napríklad detská kardiológia, často býva nedostatočné materiálno-technické vybavenie. Aby mohlo Detské kardiocentrum v Bratislave svojim pacientom, ktorými sú malé deti s chorými srdiečkami, poskytovať odbornú starostlivosť s pomocou najmodernejších prístrojov, nezaobíde sa bez finančnej pomoci od spoločností i bežných ľudí. Spoločnosť S&T Slovakia sa rozhodla pomôcť Detskému kardiocentru kúpou samostatných zariadení – špeciálneho novorodeneckého polohovateľného lôžka Babytherm WB, ktoré rýchlo zohreje podchladené dieťa a umožňuje jeho bezpečný transport na iné pracovisko, a tiež aj prístroja na zlepšenie pľúcnych funkcií novorodencov a malých detí.

„Oslovil nás dobročinný charakter 12. Plesu v opere, ktorý sme však chceli podporiť vo väčšom rozsahu, ako venovaním finančnej čiastky. Po návšteve Detského kardiocentra, keď sme na vlastné oči videli nielen detičky, statočne bojujúce o svoje zdravie, ale aj podmienky, v akých musia odborníci pracovať, rozhodli sme sa, že lekárom kúpime tie prístroje, ktoré pri svojej práci potrebujú, a o ktoré si sami požiadajú,“ povedal o pomoci spoločnosti S&T Slovakia jej generálny riaditeľ Peter Dovhun.

„Chceme sa poďakovať spoločnosti S&T Slovakia za pomoc, ktorú nám poskytli. Ich prístup si vážime o to viac, že sa radili s našimi odborníkmi a kúpili nám prístroje mimo portfólia zariadení, než spoločnosť sama distribuuje,“ uviedol MUDr. Pavol Kunovský, CSc., MBA, primár JIS detskej kardiológie.

„O podporu prosíme aj všetkých dobrých ľudí na Slovensku. Stačí, ak na krátke číslo 872 pošlú SMS správu v hodnote 1 eura,“ uviedla správkyňa Nadácie DKC PhDr. Mária Kadlečíková. Všetky takto získané prostriedky nadácia v celej výške použije na nákup ďalšieho technického vybavenia.

„Veríme, že vďaka pomoci firiem i ľudí s veľkým srdcom pomôžeme zlepšiť podmienky na poskytovanie odbornej starostlivosti deťom, ktorým srdiečka nepracujú tak, ako by sme si všetci želali,“ vyjadrila presvedčenie pani Kadlečíková.